Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Haz 7, 2013 / Aşk | 0 comments

Aşk Acısından Kurtulmak e-Kitabı

Aşk Acısından Kurtulmak e-Kitabı

Aşk Acısından Kurtulmak e-Kitabı

Ahmet Yusuf Özbilen ve Cengiz Erengil “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplarında, Duygusal Yaraları İyileştirmek konusunu derin bir şekilde ele alıyorlar. Okurlara yardımcı olacak tavsiyelerde bulunuyorlar.

Yeniden mutlu bir ilişki kurabilmek için insanın geçmiş yaralarını iyileştirmesi gerekir. Stresi iyileştirmek gerekir. Öfkeyi kontrol etmek gerekir. Korkudan özgürleşmek gerekir. Kaygıyı azaltmak gerekir. Depresyonun ne olduğunu ve etkilerini anlamak gerekir. İnsanın bunlara zamanını ve enerjisini ayırması gerekir.

“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” konusu önemli bir konudur.

eski-sevgili-yeniden-kazanmak

Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Olarak Sağlıklı Olmak

“Duygusal Olarak Sağlıklı Olmak” ne demektir ve nelere dikkat etmek gerekir? Hastalandıktan sonra şifa aramak yerine, sağlıklıyken sağlıklı yaşamayı sürdürmeği öğrenmek daha akıllıca olmaz mı?

Dr. Don Colbert’in araştırılarında görüldüğü gibi Stres, Öfke, Korku, Kaygı ve Depresyon gibi negatif düşünce ve duygular kişide ve çevresinde yıkıcı bir etki yaratmaktadır. Beden ve nefs üzerinde zehir etkisi yapmaktadır. Hipertansiyondan kansere kadar ciddi hastalıklar ile sonuçlanan bir Negatif Döngü başlatmaktadır. Bu yüzden Duygusal Yaraları İyileştirmek gerekir. Aşk Acısından Kurtulmak gerekir.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitapta, “Duygusal Yaralar” konusu işlenirken, “Linda’nın Hikâyesi”, “Alkolik Bir Babanın Kızının Hikâyesi”, “Tennessee’li Genç Kızın Hikâyesi”, “Missourili Brenda’nın Hikâyesi”, “Elizabeth Gilbert’in Aşk Acısı’nın Hikâyesi”, “Güzel Debbie İle Yakışıklı Tom’un Hikâyesi” adlı hikâyeler devreye girmektedir.

Elizabeth Gilbert, “Ye, Dua Et, Sev” adlı romanında şunları yazıyor:

“Hayatımın son birkaç yılında sıkıntı içerisindeydim. Ve hissedilen bu sıkıntı çabucak atlatılmıyordu. Evlilikte yaşanan problemler çözüm bulup da David ile yaşadığım dram da ortadan kaybolduğu zaman şiddetli depresyonun bütün belirtilerini yaşamağa başladım: Uyku kaybı, iştahsızlık, cinsel dürtünün yitirilişi, kontrol edilemeyen gözyaşları, kronik sırt ve mide ağrıları, ayrıklık duygusu gibi…”

Aşk Acısından Kurtulmak için “Geçmişin Duygusal Yüklerinden Kurtulmak”, Farkındalık Dolu Bir Yaşam Yaşamak ve An’ı Yaşamak gerekmektedir.

Sevgiliden ayrılmak ya da eşinden boşanmak gibi olaylar, “Özdeğer Düşüklüğü”ne sebep olabilmektedir. İngilizcesi ‘self esteem’ olan ‘Özdeğer’, çevirilerde ‘benlik saygısı’ gibi birçok kelime ile karşılanmakta ve bu da zaman zaman okurun kafasını karıştırmaktadır.

“Duygusal Yaraların ve Özdeğer Düşüklüğünün Yol Açtığı Sorunlar” ciddiye alınmalıdır. Bunlar insan hayatının bütün alanlarını etkilemektedir. Duygusal Yaraları İyileştirmek önemlidir, çünkü insan sürekli geçmişte yaşamak zorunda kalmaktadır. Aşk Acısından Kurtulmak da önemlidir, çünkü insan sürekli olarak haksızlıkların kurbanı imgesiyle yaşamak zorunda kalmaktadır.

Duygusal yaralar ve Özdeğer düşüklüğü ile karşılaşan kişiler zaman zaman alkol, sigara, uyuşturucu ve aşırı yemek yemek ile eksikliğini duydukları bir şeyleri telafi etmeğe çalışmaktadırlar. Bu yüzden “Kötü Alışkanlıklar İle Mücadele Stratejisi” önem kazanmaktadır. “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitapta konu edilen Kötü Alışkanlıklar Edinmek, Özdeğer düşüklüğünün yol açtığı sorunlardan biridir. Alkolik olmak da bunlardan biridir.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaptaki “Alkolik Bir Babanın Kızı Hikâyesi” de bu bağlamda değerlendirilmelidir.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitapta “Kendini Korumak İçin Stratejiler” konusu ayrıntılı olarak işlenmiştir. Örneğin:

Etkili İletişim Kurmak: Silahları Bırakmak Tekniği, Empati Kurmak, Araştırmak İçin Sorular Sormak, ‘Ben Hissediyorum’ Cümleleri Kurmak, Takdir Cümleleri Kurmak.

Olumlu Düşünmek: Çapalamak, Onaylayış Cümlelerini Tekrarlamak, Yeniden Çerçevelemek.

Atılganlık: Atılgan Davranış Nedir?, Atılgan İnsanların Özellikleri, Atılganlık Geliştirmek İçin Stratejiler ve Rol Yapmak.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e- kitapta “Kişisel Gelişim Adımları İle Özdeğeri Geliştirmek” konusu, Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek stratejilerinin temeli olarak işlenmektedir. Duygusal Yaraları İyileştirmek zordur ve bu yüzden stratejilere ve uygulamalara gerek vardır.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e- kitapta işlenen “Duygusal Yaraları İyileştirmek Stratejisi” konusu, insana olumlu yönde değişmek için fırsatlar yaratmaktadır. Birinci Düzeyde, ‘Duygusal Acıları ve Üzüntüleri Keşfetmek’ konusunu, İkinci Düzeyde, ‘Duygusal Acıları ve Üzüntüleri İfade Etmek’ konusunu, Üçüncü Düzeyde ‘Rahatlamak’ konusunu, Dördüncü Düzeyde ‘Telâfi Etmek’ konusunu, Beşinci Düzeyde ‘Bakış Açısı Kazanmak’ konusunu, Altıncı Düzeyde ‘Yeni Bir Kanal Açmak’ konusunu, Yedinci Düzeyde ‘Affetmek ve Bağışlamak’ konusu işlenmektedir.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e- kitaptaki bölümler, size Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek konusunda yardımcı olacaktır. Mutlu bir ilişki sağlıklı bir yaşamın anahtarıdır.ask-acisindan-kurtulmak-kitabi

Beden Dili, NLP ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Yusuf Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, “Aşk Acısı” ya da “Ayrılık Acısı” çeken genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

Benzer Konular: 

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 9 =