Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on May 31, 2013 / Aşk | 0 comments

Aşk Acısından Kurtulmak ve Bağışlamak

Aşk Acısından Kurtulmak ve Bağışlamak

Aşk Acısından Kurtulmak ve Bağışlamak

Bazen insanlar duygusal yaralarını iyileştirmeği başaramaz. Bir çok insan yıllarca Aşk Acısı’nı ya da Ayrılık Acısı’nı içinde taşır. Aşk Acısından Kurtulmak ona imkansız gibi gelir. Yeni bir partner ile yakınlaşmaktan korkar. Bağışlamak ona zor gelir. Olaylar ile kendisi arasına mesafe koymayı beceremez. Kendisi mi öznedir, olaylar mı nesnedir, yoksa tersi midir, bilemez. “Olayların altında kalmayın” ya da “Olayların altında ezilmeyin” sözü, insanlara bir nesne değil, özne olduklarını hatırlatmak için söylenmiş bir sözdür.

Bir özne olduğunuzu hatırlayın. Kendinizi, Eski Sevgili’nizi ve olayları bağışlayın.

Aşağıdaki tavsiyeler bu zorlu süreçte size yardımcı olacak.

Eski Sevgilinizi bağışlayın, kendinizi bağışlayın. Şimdi bağışlamak zamanıdır. Aşk Acısından Kurtulmak zamanıdır. Kendinizin de sevgilinizin de elinizden gelenin en iyisini yapmağa çalıştığını anlayın. Birbirinizi incitecek şeyler yaptığınız anlar da bile, eğer klinik bir vaka söz konusu değilse, o durumda yapılabilecek en iyi şeyi yaptığınızı düşünün. İncitici eylemler genellikle kendini savunmak için ya da kendi suçunu örtmek için yapılır. Bazen de öç almak için yapılır. Geleceğinizde harika bir yaşama sahip olmak istiyorsanız, kendinizi ve sevgilinizi bağışlayarak özgür olun. ‘Bağışlamak’ size zor gelse bile, bağışlamayı öğrenin.

aşk acısından kurtulmak 2

Kendiniz ile Eski Sevgiliniz arasına bir mesafe koyun. Ayrılığın en zor yanlarından biri, çevrenizde her gün görmeğe alıştığınız birinin artık çevrenizde olmayışıdır. Bu alışkanlıktan kurtulmak zordur. Aşk Acısından Kurtulmak zordur. Bu alışkanlıktan kurtulmak için, Eski Sevgiliniz ile mümkünse üç ay ya da altı ay hiç görüşmemek doğru olacaktır. Bu dönem zarfında kederinizi ve öfkenizi tüketmeğe çalışırsınız. Bağışlamak için çaba gösterirseniz, Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak istediğinizde bile bu çalışmalar önemli bir rol oynayacaktır.

Bu dönemde size destek olacak bir arkadaşlar topluluğuna katılın. Bir ayrılık sonrasında Aşk Acısı’nı yaşamak ya da Ayrılık Acısı’nı yaşamak, sevgilinizi ya da eşinizi yeni kaybettiğinizi gösterir. Bir şeyler anlatmağa ihtiyacınız vardır ve bu yüzden de sizi dinleyecek birilerine ihtiyacınız vardır. Sizi seven ve sizi dinlemek isteyen birilerinin var olduğunu bilmeğe ihtiyacınız vardır. Bu yüzden bir Destek Grubu’na katılmak, meditasyon yapmak, bağışlamak, Aşk Acısından Kurtulmak yeniden toparlanışınız için büyük önem taşımaktadır. Katılacağınız grup, sizin desteğe ihtiyacınız olduğunu açık bir şekilde bilmelidir. Bu grup çalışmaları ve yapacağınız meditasyonlar bağışlamak için size yardımcı olabilir.

Kendiniz ve ilişkileriniz ile ilgili her şeyi öğrendiğinize dair bir karara varın. Gelecekte daha iyi bir ilişki kurmak istiyorsanız, geçmişte yaptığınız hataları tekrarlamayın. Aşk Acısından Kurtulmak neden gerekli, anlayın. İnsanlar ile ilişki kurmak olayını her yanı ile ele alın. Öncelikle bir ilişkiden ne beklediğinizi kendinize açıklayın. Nasıl bir partnerin size uygun olduğunu düşünüyorsunuz? Kendinizi tatmin olmuş hissetmeniz için neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Neyi kesinlikle kabul etmeyeceğinizi de bilin.

ask-acisindan-kurtulmak-kitabi

Kendinize özen gösterin. Ayrılık sonrası dönemde, sona eren ilişkinin ardından yeniden toparlanmak, stresli, acı veren ve insanın yaşamında değişikliklere yol açan bir dönemdir. İnsanın hayatında temelden değişiklikler olmağa başladığında, kendine daha fazla özen göstermek zorundadır. Bağışlamak ve “Aşk Acısından Kurtulmak” zorundadır. Grip olan insanın kendine özen gösterişi gibi. Gerekirse birkaç gün işe gitmeyin. İyi beslenin. Egzersiz yapın. Dinlenin. Kendinize masaj yaptırın. Kişisel Gelişim çalışmalarına katılın, Yaşam Koçluğu Eğitimleri alın. Eğlencelere katılın.

Beden Dili ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Y. Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, “Aşk Acısı” ya da “Ayrılık Acısı” çeken genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

eski-sevgili-yeniden-kazanmak

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =