Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Tem 1, 2013 / Aşk | 0 comments

Aşk, Cinsel Cazibe ve Karizma

Aşk, Cinsel Cazibe ve Karizma

Aşk, Cinsel Cazibe ve Karizma

“Aşk”, “Cinsel Cazibe” ve Karizma günümüzde tavan yapan değerlerdir.

Yaşam Koçluğu çalışmalarında, Aşk hayatımızın sağlıklı bir ilişkiyi sürdürmek üzerindeki rolü anlatılırken, bazı kadınlar söz almakta ve “Benim sorunum, bir ilişkiyi sürdürmek değil, bir ilişkiyi başlatmak” demektedir.

Dolayısıyla kaliteli bir ilişkiyi başlatmak için, öncelikle İletişim Kurmak Tarzımıza, Ruh Halimize, ‘Beden Dili’mize ve Cinsel Cazibe‘mize özen göstermek zorundayız.

Cinsel Cazibe, cinsel arzunun ya da cinsel ilginin temelindeki çekim gücüdür. Bir kadının ya da erkeğin cinsel olarak cazibeli ya da seksapel olduğunu söylediğimizde, onun başka kişilerdeki cinsel ve erotik arzuları ve düşünceleri üzerine çeken bir becerisi olduğunu söylemekteyiz.

Aşk, Cinsel Cazibe ve Karizma konusu bir kişinin kendine partner seçişinde ve arkadaşlık etmek isteyişinde önemli rol oynamaktadır.

cinsel cazibe 2

Genç bir kız kendine partner seçerken, hangi kriterlere göre karar vermektedir?

Cinsel Cazibe fiziksel de olabilir, bir davranış biçimi de olabilir, başka bir nitelik de olabilir. Bazen bir insanın dış görünüşü bizi cezbeder, bazen hareketleri; bazen kokusu bizi cezbeder ve bazen sesi. Bazı erkeklerin radyo konuşmalarını izledikleri kadınlara aşık oldukları bir gerçektir.

Birçok başka faktörün etkisiyle de insan cazibeye kapılabilir. İnsanın giyim kuşamı, saç şekli ve takıları, kullandığı parfüm, boyunun uzunluğu, bedeninin ölçüleri bir başka kişinin ona cinsel ilgi gösterişine sebep olabilir. Hayvani manyetizma ya da doğal Karizma cazibe yaratmaktadır.

İnsanın genetik yapısı, psikolojik durumu, ruh hali ve kültürel faktörler de cinsel ilgiyi etkileyebilmektedir. Entelektüel Karizma da insanları etkilemektedir.

Cinsel Cazibe, karşı cinsler arasında birbirlerini etkilemek ve tepki göstermek ile oluşan bir kombinasyon olarak da görülebilir.

Zaman zaman Cinsel Cazibe ile ilgili olarak objektif bir kriter oluşturmak için teşebbüsler olmuştur. ‘Cinsel Cazibe’ kişinin bedenine ait bir erotik sermayedir. Başka kişilerin ilgi alanları, algılayış tarzları ve cinsel yönelimleri de bu ölçüde etkili olmaktadır.

İnsan cinselliği ile ilgili konunun birçok yüzü vardır. Biyolojide cinsellik söz konusu olduğunda, insanın kendini yeniden üretişi ile ilgili mekanizma, temel biyolojik dürtü, cinsel olarak birlikte olmak kastedilmektedir. İnsan cinselliğinin duygusal yanı olduğu gibi, insan cinselliğinin fiziksel yanı da vardır. Bunlar bireyleri birbirine bağlar.

Sırası gelmişken sizlerle “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan bir e-kitap hakkında bilgiler paylaşmak istiyorum. Flört etmek, cazibe yaratmak ve flört beden dili hakkında kapsamlı bilgileri içeren bu kitap, 200’e yakın fotoğrafla desteklenmiş. İnceleyin…

etkili-flort-rehberi

Aşk derin duygular ile ifade edilir. Aşk, tutku ile bağlanmaktır. Ağaca sarılan bir sarmaşık gibidir. Sevgi ise böyle değildir.

Sosyolojik açıdan insan cinselliği, kültürel, siyasi, hukuki, felsefi, ahlaki, etik, teolojik, ruhsal ve dinsel özellikler içerir.

Kültürel faktörler de bir başkasını cinsel olarak cezbetmeği etkiler. Bu kültürel faktörler zaman içinde değişebilir, tıpkı kişisel faktörlerin zaman içinde değiştiği gibi.

cinsel cazibe

İnsanın fiziksel görünüşü, ‘Cinsel Cazibe’sini önemli ölçüde etkilemektedir. Dış görünüşün duyumlar üzerindeki etkisi, Görsel Algı, Ses ve Koku bir ilişkiyi başlatmakta çok etkili olmaktadır.

Cinsel Cazibesi yüksek kadınlar ile konuşmak zorunda kalan erkeklerde, korku ve kaygı duygularına rastlanmaktadır. Yani ‘Cinsel Cazibe’, hayvani Manyetizma ve doğal “Karizma” korku ve yüksek kaygı bir arada bulunabilmektedir.

Karizma konusuna değinen bu yazı ilginizi çektiyse, Cengiz Erengil ve Ahmet Özbilen’in NLP ile ilgili yazılarını ve “Karizma” adını taşıyan e-kitabını okumanızı tavsiye ederiz.

karizma-tek

Beden Dili, NLP ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Yusuf Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” , “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” ve “Karizma” adlı e-kitaplar, genç kızların sorularını yanıtlamakta, onlara güçlenmenin ve daha kaliteli ilişkiler kurmanın yollarını öğretmektedir.

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 19 =