Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Tem 9, 2013 / Aşk | 0 comments

Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak

Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak

Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak

Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak olanaklıdır ve aslında bu bir Mit’tir.

Michael Parkinson ve Paul Newman Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak becerisine sahipti.

Bazı Karizma Eğitmenleri, Karizma’yı Manyetik Cazibe olarak tanımlamaktadır. Profesör Richard Wiseman’a göre Manyetik Cazibe’nin beş unsuru şunlardır:

Beden Dili İşaretleri ve Manyetik Cazibe: Açık bir Bedensel Duruş sergilemek, konuşurken elleri yüzden uzak tutmak, ayakta dururken dik durmak, bedende bir gerginliğin olmayışına dikkat etmek, avuç içlerini öne veya yukarı doğru tutmak.

Tek Bir Kişi İle Konuşurken Manyetik Cazibe: Konuştuğunuz insanın kendisini özel hissedişini sağlayın. Bu kişinin sizin yanınızda oluşundan hoşlandığınızı gösterin, hakiki bir gülümseyiş sergileyin, bu kişi konuşurken sessiz olun, arasıra konuştuğunuz kişinin omuzuna kısa süreyle dokunun, göz temasını sürdürün.

Bir Grupla Konuşurken Manyetik Cazibe: Bir grup ile konuşurken, lider olduğunuzu düşünün ve rahat olun, coşkulu olun, öne doğru hamle yaparak konuşun, grubun bütün üyelerine yönelik olarak konuşun.

Mesajı İletme Tarzı ve Manyetik Cazibe: Statükonun ve ezberciliğin ötesine geçin, farklı bir şeyler yapın, arasıra karşı görüşler ileri sürün, yeni şeylerden söz edin, kolay anlaşılır olun.

Konuşma Tarzı ve Manyetik Cazibe: Açık seçik konuşun, akıcı konuşun, güçlü konuşun, hayalgücünü harekete geçirici konuşun, tempolu konuşun, bazen yavaşlayın.

paul_newman 02

Profesörün yukarıdaki önerileri, aslında Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak konusu üzerinde çalışmağa yeni başlayanların, “Nasıl yapacağım?” sorusuna otomatik olarak verilen bir cevap özelliği taşımaktadır. Onlara bir kapı açmaktadır. NLP Eğitimi almış olanlar için bu kapıdan geçmek daha kolay olacaktır. Karizmatik bir kişiyi Modellemek ve onun Karizma konusundaki Stratejisini belirlemek zaman kazandıracaktır ve yeterli olacaktır. Karizma adı altında toplanan fantazileri ve Karizmatik insanların stratejilerini Modellemek fikrini de içeren birçok çalışma insanlara sunulmaktadır. Gittikçe popülerlik kazanan bu çalışmalara göre, aceleye getirilmiş sabit solüsyonlar ile insanlar bir haftasonu kursuna katılarak karizmatik zamparalara dönüşebileceklerine inanmaktadırlar.

Kişisel Gelişim Eğitmeni Peta Heskell, Kişisel Gelişim kitapları yazarıdır ve “Flört Koçluğu” onun uzmanlık alanıdır. Yukarıda fikirlerini özetlediğimiz Profesörden farklı olarak, ‘Modellemek’ ve ‘Birtakım Formülleri Uygulamağa Çalışmak’ yerine, “Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak” fikrini kendi bilgi ve tecrübelerine yakın bulmaktadır.

Uzun süre D&R gibi büyük kitapçıların Kişisel Gelişim raflarını süsleyen “Herhangi Birini Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz?” adlı bir kitap vardır. Bu kitapta da Birdenbire Karizma Etkisi Yaratmak ile ilgili satırlar bulabilirsiniz. Bunun için her zaman yapılabilecek bir şeyler vardır. Bazı yayıncılar bu başlık altında yazılan kitapların çok satılacağını düşünürler. Aslında bu tür kitaplar, bir otoban kenarındaki şehir adları ve yön bilgileri içeren levhalara benzerler. İnsanın kendini keşfedişi ile ilgili bilgiler içerirler.

NLP Eğitimleri’ne katılan bazı genç kızlar, her zaman kendilerini mutlu hissettirecek bir çapa sahibi olmağa çalışırlar. Her zaman mutlu olmak aslında zor bir şeydir. Fakat Kaynak Dolu Olumlu ve Güçlü Ruh Halleri ile ilgili çapalar gerçekten de etkilidir. Bu tür Ruh Hallerine sahip kişileri Modellemek önemlidir.

Kişinin ihtiyaç duyduğu anda, sahip olduğu böyle bir çapayı ateşleyişi birdenbire bir Karizma etkisi yaratabilir.

Cezbedici bir kişi olmak ve Karizmatik bir kişi olmak için eğitim alan birçok genç kadın ve genç erkek vardır. Her eğitimde olduğu gibi, bu konuda da başarılı oluşun ölçüsü, gündelik hayattaki ilişkilerde kanıtlanır. Kişi kendine güvenmek zorundadır. Daha sosyal olmak zorundadır. Kafasının içindeki sesleri durdurmak zorundadır. Boş hayallere kapılmayı durdurmak zorundadır. Ancak o zaman ‘burada ve şimdide’ olabilir. Jiddu Krishnamurti’nin dediği gibi, ‘Farkındalık dolu bir bakış’ ile bakabilir.

Her birimiz içimizde derinlerde bir yerde Karizmatik bir potansiyel taşımaktayız. Bu potansiyel kim olduğumuzla bağlantılıdır.

Karizma‘yı öğrenebiliriz. Etrafımızda Karizmatik bir alan oluşturabiliriz. Karizmatik insanlardan yayılan enerji, başkalarına dokunacak kadar yoğun olabilir.

Bazı erkeklerden yayılan cinsel enerjinin bazı kadınlar üzerindeki etkisi neredeyse karşı koyulamaz düzeydedir. Bu etkinin oluşumunda zaman, mekan ve bilinç de rol oynar. Dağların arkasından güneşin bir anda yükselişi gibi bir etki yaratır.

Karizma eğitmenleri de, İlişki Koçları da, NLP Eğitmenleri de kendi gündelik hayatlarında bu tür deneyimler yaşayarak öğrenmeğe devam etmekteler.

Karizma konusuna değinen bu yazı ilginizi çektiyse, Cengiz Erengil ve Ahmet Özbilen’in NLP ile ilgili yazılarını ve “Karizma” adını taşıyan e-kitabını okumanızı tavsiye ederiz.x

karizma-tek

Beden Dili, NLP ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Yusuf Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” , “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” ve “Karizma” adlı e-kitaplar, genç kızların sorularını yanıtlamakta, onlara güçlenmenin ve daha kaliteli ilişkiler kurmanın yollarını öğretmektedir.

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 8 =