Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 3, 2013 / Evlilik Öncesi İlişkiler | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili / Bir Erkeği Yönlendirmek

Erkeklerin Beden Dili / Bir Erkeği Yönlendirmek

Erkeklerin Beden Dili – Bir Erkeği Yönlendirmek

“Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle Uyum Sağlamak” adlı yazıyı takip eden “Erkeklerin Beden Dili – Bir Erkeği Yönlendirmek” adlı bu yazımızda, insanların kişisel alanlarına verdikleri önem, buna saygı duymak, sevdiğiniz erkeğin kötü alışkanlıkları, para ile ilişkileri, sigara alışkanlığı, alkol bağımlılığı, bunların kadınlar üzerindeki etkisi, hızlı konuşan erkeklerin kişilik özellikleri tanıtılmaktadır.

Beden Dili ve Kişisel Alan

Sevgiliniz Kişisel Alan Konusunda Hassas mı?

İlgilendiğiniz erkek, Beden Dili (Vücut Dili) kategorilerinin en önemlilerinden biri olan kişisel alan’a müdahaleden hoşlanmıyor ise, ya kendini güvensiz hisseden biridir ya da sizden hoşlanmamış demektir. Eğer bir erkek sizinle başkalarının yanında beden temasından kaçınıyorsa, size karşı hislerinden emin değildir ya da sizin ona karşı olan hislerinizden emin değildir. Eğer sizin ile ilgili şüpheleri var ise, sizin ile arasındaki fiziksel mesafeyi korumağa çalışacaktır.

Erkekler kadınların mahrem alanlarına girmek ve onlarla yakınlaşmak isterler. Beden Dili kategorilerinden biri olan “mesafe ve beden alanları” flört beden dilinde de çok önemli bir yer tutar. “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan bir e-kitap önermek istiyorum sizlere. Sadece flört esnasında mesafe konusunun yanında, kadın ve erkeklerin ilgi ve ilgisizlik belirten beden dili işaretlerini, birçok teknik ve stratejiyi barındıran bu kitap 200’e yakın fotoğrafla desteklenmiş. Kolayca okuyup hayatınıza uygulayabileceğiniz bilgileri içeren bu kitabı hemen inceleyebilirsiniz.

etkili-flort-rehberi

Erkek Arkadaşınız ve Alışkanlıkları

Sevgilinizin Kötü Alışkanlıkları Var mı? 

Eğer sevgiliniz bir kumarbaz ise, risk almağa meyillidir. Bu da onu eğlenceli kılar. Böyle bir erkeğin aşırı iyimserliği, bir takım zorluklar doğurabilir ve onun gerçeklik ile yüzleşimine engel olabilir. Bir kumarbazın cebindeki paranın her zaman kumara ayrılmış olduğunu hesaba katın. Onun cebindeki para sevgilinize değil, kumara aittir. Bunu iyi öğrenirseniz, böyle bir sevgiliniz olduğunda, ne yapmak gerektiğine karar verebilirsiniz. Böyle erkeklerin bir kısmı kirli yeşil çuhaların üzerinde kumar oynadığından, tırnakları her zaman siyah kirler ile doludur. Böyle bir erkeği tırnaklarından da tanıyabilirsiniz.

Aşırı sigara içen erkekler ise, genellikle kaygı duygusuna sahiptirler. Onları bu kaygıdan uzaklaştırmak zor olabilir. Böyle bir erkeğin yanından ayrılıp evinize gittiğinizde, nikotin kokusunun sizin giyisilerinize ve bedeninize sinmiş olduğunu anlarsınız. Sigara içen erkekler ile ilişkide olmak, sigara içmeyen genç kızlar için, bir azap kaynağı olabilir.

Eğer ilişki kurduğunuz erkek alkol bağımlısı ise, yoğun bir güvensizlik duygusunu alkolün arkasına saklıyor demektir. Aşırı alkol alan erkekler, eğer maddi sorunları da var ise, genellikle ilişkide oldukları kadınları döverler. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Bu erkeklerin konuştukları sözler, seslerinin tonu ve Beden Dili (Vücut Dili) işaretleri, yani Sözel Olmayan İletişim‘i zaman zaman bu mesajı iletir. Beden Dili Eğitimi alanlar bu işaretleri daha iyi okuyabilir.

Çıktığınız erkek kredi kartı ile mi ödüyor yoksa nakit mi?

Sevgiliniz ile eğlenmeğe çıktığınızda, genellikle ödemeği kendisi mi yapıyor, yoksa size mi ödetiyor? Eğer her seferinde size ödetiyor ise, bir sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz. Eğer ödemeleri genellikle kendisi yapıyor ise, o zaman şunları değerlendirin: İlgilendiğiniz erkek kredi kartıyla ödemekten hoşlanıyorsa, statü meraklısı demektir. Böyle bir erkek, hırslıdır ve özgüven duygusu yüksektir. Maddi hedeflerine erişmek potansiyeline sahiptir.

Her zaman nakit olarak ödeyen bir erkek ise, kendine yeterli olmaktan ve bağımsız olmaktan hoşlanan bir erkektir. Böyle bir erkeği yönlendirmek zor olabilir. Eğer cüzdanı boşalırsa, sizin cüzdanınıza dayanmak isteyebilir. Bu yüzden dikkatli olun.

Konuşma Tarzı

Eğer yeni tanıştığınız sevgilinizi Beden Dili (Vücut Dili) kanallarından biri olan Konuşma Tarzı ile değerlendirirken hızlı konuştuğunu fark ettiyseniz, spontane yaşayan, yüksek enerjili biri demektir. Sizin tepkileriniz onu ilgilendirmiyor olabilir. Başkalarında iyi bir izlenim bırakmak gibi bir düşüncesi olmayabilir. Normal bir hızla konuşan bir erkek ise, dinleyenlerin tepkisine önem veren biridir. Onlarda bıraktığı izlenim’e önem veren biri demektir. Bu onun yaşam’a yaklaşım tarzıdır. Bu tür erkekler, hoplayıp zıplamadan önce, hoplayıp zıplayacakları yere bakan erkeklerdir. Size fazla sürpriz yapmazlar. En azından konuştukları zaman, ne anlatmak istediklerini anlarsınız.

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + one =