Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 4, 2013 / Evlilik Öncesi İlişkiler | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili / Erkekler Kucaklaşmayı Bilmez

Erkeklerin Beden Dili / Erkekler Kucaklaşmayı Bilmez

Erkeklerin Beden Dili – Erkekler Kucaklaşmayı Bilmez

“Erkeklerin Beden Dili – Sıkıntılı Erkeklerin Beden Dili” adlı yazıyı takip eden “Erkeklerin Beden Dili – Erkekler Kucaklaşmayı Bilmez” adlı bu yazımızda, kadınlar için kucaklaşmanın çok değerli bir şey olduğunu, erkeklerin ise genellikle fazla ciddi olduklarını ve el sıkışmak ile yetindiklerini okuyacaksınız.

Bazı erkekler fazla ciddidir. Caddede, kafede, bir sinemanın önünde kız arkadaşlarıyla buluştuğunuzda, sadece el sıkışmakla yetinirler. Böyle erkekler ilişkide neleri kaçırdıklarının farkında değildirler.

Zig Ziglar, “Hayat Boyu Flört-Aşk Ömür Boyu Sürebilir” adlı kitabında şunları yazıyor:

“Omuza elin hafifçe bir dokunuşu, bir kucaklama, yanağa kondurulan bir öpücük, ‘Haydi yatağa gidelim’ demeden, ‘Seni seviyorum’ anlamına gelen fiziksel hareketler, cinsel ilişkinin kalitesini derinden etkiler. Kucaklaşırken, sadece kucaklaşmanın zevkini tatmak için kucaklaşın. Birbirinize sarılın.”

kucaklaşmakZig Ziglar’ın söz ettiği kucaklaşma iki insan arasındaki ilişkinin kalitesini de ortaya çıkarıyor. Birbirlerinin kişisel alanlarına giren bu kişi, aynı zamanda bir mahremiyeti de paylaşıyorlar. Bir olmak gibi bir deneyim yaşıyorlar.

Zig Ziglar’ın ‘Kızıl Saçlım’ diye hitab ettiği karısı içten kucaklaşması ile ünlü. Zig Ziglar ‘Kızıl Saçlı’ ile günde en az otuz kırk defa kucaklaştığını söylüyor. İçten gelen bu kucaklaşmalar, birbirlerine olan sevgilerini arttırıyor.

Bu yazıyı yazdıktan sonra Beden Dili Eğitimi verdiğimiz arkadaşlarla birlikte Tünel’e gittik ve Taksim’e kadar yürüdük. Erkeklerin Beden Dili üzerine yazdığımız bu yazılarda aktardığımız deneyimlerin bir çoğuna bir kez daha şahit olduk.

Flört ettiğiniz erkek ile aranızda kuracağınız fiziksel temasın çok önemli bir yer tuttuğu aşikar. Şimdi size tavsiye edeceğim “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitap flörtte dokunmanın önemini anlatan bölümün dışında pekçok teknik ve stratejiyi içeriyor. 200’e yakın fotoğrafla desteklenmiş çok geliştirici bir kitap. Bu kitabı okuduktan sonra zorlandığınızı düşündüğünüz pek çok konudan özgürleşecek ve kendinizi daha rahat ifade eder hale geleceksiniz.

etkili-flort-rehberi

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 10 =