Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 3, 2013 / Evlilik Öncesi İlişkiler | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili / Erkekler ve Sadakat

Erkeklerin Beden Dili / Erkekler ve Sadakat

Erkeklerin Beden Dili – Erkekler ve Sadakat

“Erkeklerin Beden Dili – Bir Erkeği Yönlendirmek” adlı yazıyı takip eden “Erkeklerin Beden Dili – Erkekler ve Sadakat” adlı bu yazımızda, yeni tanıştığınız bir erkek ile gittiğiniz restoranda yiyecek ve içecek tercihlerinden onun kişiliği hakkında nasıl fikir edinebileceğinizi, saçı ile ilgili unsurlardan nasıl yararlanabileceğinizi, sadakatli bir erkeği nasıl tanıyabileceğinizi, erkeklerin seks üsluplarından onların kişiliği hakkında bilgilere nasıl ulaşabileceğinizi göreceksiniz.

Sevgilinizin Restorandaki Yemek Tercihleri

Aradığınız dış görünüşe sahip olan yakışıklı bir genç erkek ile tanışıp yemeğe gittiğinizde, yapacağı tercihlerden onun kişiliği ile ilgili bazı özellikleri keşfedebilirsiniz. Et ve patates yiyenlerden ise, güvenilir biri olabilir. Fakat aynı zamanda böyle erkeklerde macera duygusu eksiktir.

Eğer egzotik yiyeceklerden hoşlanıyorsa, önceliğini spontane yaşama vermiş biri olabilir ve böyle biri, statükodan hemen sıkılabilir.

Eğer vejeteryan beslenmek yanaysa ve yeşil çay içmekten hoşlanıyorsa, muhtemelen meditasyon yapan ve psişek enerjisi güçlü bir erkektir. Sizin dertlerinizi dinleyebilir ve bir yaşam koçu gibi size önerilerde bulunabilir.

Erkek Saçı İle İlgileniyor mu?

Beden Dili uzmanlarına göre, kızlar nasıl bedenlerine kafayı takıyorlar ise, bazı erkekler de saçlarına kafayı takmaktadırlar. Sözel Olmayan İletişim‘in ya da Beden Dili’nin (Vücut Dili’nin) en önemli kategorilerinden biri de Dış Görünüş’tür zaten.

Kalabalık bir caddede yürürken, dükkanların vitrinlerine bakıp saçlarını düzelten genç erkekleri hepiniz görmüşsünüzdür. Saçları kısa ve düzgün olsa bile, sanki bütün evren onların saçlarına bakıyormuş gibi elleriyle saçlarını bastırıp dururlar. Sanki hiç düzelmeyen bir kıvrım varmış gibi. Böyle erkekler kullandıkları şampuan markalarına çok önem verirler. Bir iletişim uzmanı, “Bir erkek ne kadar fazla saça sahipse, o kadar özgüvene sahiptir” demektedir.

Sevgiliniz Ne Kadar Sadık

Bir partide tanışıp arkadaş olduğunuz yakışıklı esmer erkeğin, eğer ilişkiniz uzun sürerse, size sadık olup olmayacağını nereden bilebilirsiniz ki? Sadık kalacağına ve sizi aldatmayacağına dair söz vermiş ise, olup olamayacağını beklemek ve görmek zorundasınız. Gerçi Beden Dili‘ni (Vücut Dili‘ni) okumakta ustalaştıkça, sevgilinizin size yalan söyleyip söylemediğini hemen fark edeceksiniz. Beden Dili Eğitimi aldığınızda, çok daha fazlasını farkedeceksiniz. Bazen sevgiliniz sizin gözünüzün içine baka baka yalan söyler ve siz onu kaybetmemek için inanmış görünürsünüz. Onu başka kızlarla gören arkadaşlarınızın, size telefon açıp verdikleri uyarı mesajlarına kulaklarınızı kaparsınız. Böylece gerçek dünyadan her gün daha da uzaklaşır, sevgiliniz ile beraber kurduğunuz mutluluk hayallerinden oluşan hayali bir evrende yaşamağa başlarsınız. Bir gün bu erkek sizi terk ettiğinde, hayalleriniz yıkılır ve siz, bir ağacın altında yalnızlık içinde ağlarken, işte o zaman hayal ile gerçeğin farkını anlarsınız. Sadakatsizlik acı verir.

Karizmatik Erkeklerin Seks Üslupları

Bir gecelik bir ilişkide bile bir erkek hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Onun sizi ikna etmek için kullandığı yöntemleri, karizmasının olup olmadığını, ilişki kurmak tarzını ve hoşlandığı pozisyonları öğrenebilirsiniz. Liseli ve üniversiteli genç erkekler, genellikle onbir dakikalık erkek sınıfına girerler. Onbir dakikalık erkekler sınıfına girişi, onun her zaman sonuçlara odaklanan bir erkek olduğunu gösterir. Bu da onu bencil yapmaktadır. Yolculuğun tadını çıkarışınıza engel olmaktadır. Bu bencillik onun yaşamında sadece yatakla da sınırlı kalmamaktadır.

Bunun aksine, eğer beraber olduğunuz erkek, sizinle saatlerce terliyorsa, iyi bir iletişimci demektir.

Erkekleri daha iyi tanımak için ve erkekler ile ilişkinizin sağlıklı olabilmesi için aşağıdaki “Denise’nin Seks Konusunda İlgisizliği” adlı hikâyeyi okuyun.

Denise’nin Seks Konusunda İlgisizliğinin Hikayesi

Henry yakışıklı bir erkekti, New York şehrinde yaşamaktaydı ve bir şirkette yönetici idi. Denise, kariyerinde ilerlemek isteyen, çok güzel ve alımlı bir kadındı. İlk tanıştıklarında Henry, Denise’in beden dilinden hayli etkilenmişti. Sevişerek evlendiler. Birkaç ay sonra boşandılar. Çünkü Denise’in seks konusundaki ilgisizliği Henry’i sükut-u hayale uğratmıştı. Denisi ise Henry’nin işi ile evli oluşundan şikayetçi idi.

Denise’in istediği, haftanın beş günü dokuzdan beşe çalışan ve akşam yemeği saatinde evinde olan ve yemekten sonra akşamı birlikte geçireceği bir koca idi. Sorunlarını tartışırken, birbirlerini kırmağa başlamışlardı. Alınmak, gücüne gitmek, haksızlıkların kurbanı olmak, seks konusunda ilgisiz olmak ile suçlanmak, kendini mutsuz hissetmek, iletişim sorunları, kötü bir beden dili sergilemek, karşısındakilerin duygularını incitmek onların gündelik hayatını oluşturmağa başlamıştı. Ya sorunlarını çözmeğe çalışacaklardı ya da ayrılacaklardı. Onlar ayrılmağı seçtiler.

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =