Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 3, 2013 / Evlilik Öncesi İlişkiler | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili / Erkeklerle İletişim Kurmak

Erkeklerin Beden Dili / Erkeklerle İletişim Kurmak

Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle İletişim Kurmak

“Erkeklerin Beden Dili – Beden Dili İşaretlerini Farketmek” yazısını takip eden “Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle İletişim Kurmak” adlı bu yazımızda, erkek arkadaşınızın ancak zamanla öğrenebileceğiniz özellikleri olduğu konusu ele alınmaktadır.

Beden Dili İşaretleri Bilinçdışından Kaynaklanır

soi-kitapBeden Dili (Vücut Dili) işaretlerinin bilinçdışından kaynaklandığını “Erkeklerin Beden Dili – Beden Dili İşaretlerini Farketmek” adlı bir önceki yazımızda da ele almıştık. Çocukluk döneminden kalan duygusal yaralarımızı hayat boyu içimizde taşırız. Bu yaralar, bizim kişiliğimizde temizlemek zorunda olduğumuz lekeler gibidir. Bir radyo istasyonunun yayınına karışan parazitler gibi kurduğumuz iletişimleri etkiler.

Erkek arkadaşınızın duygusal yaralarına ait bazı izleri Sözel Olmayan İletişim aracılığıyla, yani onun Beden Dili‘nden (Vücut Dili‘nden) anlayabilirsiniz. Hassas olduğu konular konuşulduğunda, aşırı tepki verecektir. Örneğin, erkek arkadaşınızın anne babası boşanmış olabilir. Boşanmalar, genellikle çocukları olumsuz yönde etkiler ve onlarda uzun yıllar boyunca taşımak zorunda kalacakları bir Duygusal Bagaj oluşturur. Boşanmış anne babaların çocuklarında kabul edilmemek, reddedilmek, eleştirilmek, zihinlerini felç edici etkiler yaratabilmektedir. Bunlar duygusal yaralar oluşturmaktadır ve bu yara izleri ömür boyu taşınmaktadır. İşte bu yara izlerinden kurtulmak için “Duygusal Yaraları İyileştirmek” türünden kitaplar ve eğitimler yararlı olabilir. Duygusal sağlığımız önemlidir.

Böyle kişiler ile sağlıklı bir iletişim kurmak, sağlıklı bir ilişki kurmak ve sağlıklı bir evlilik kurmak neredeyse imkansız gibidir. Flört esnasında ilgilendiğiniz erkeğin beden dili işaretlerini doğru okuyarak evliliğe doğru gidip gitmemek konusunda daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz. İnsanlar birine aşık olduğunda, genellikle iyi taraflarını görürler. Özellikle de sevgililer ayrı evlerde, aileleriyle yaşıyorsa, bu onların en mutlu günleridir. Çünkü para kazanmak zorunda değildirler. Birçok gencin evliliğini yıkan sorunların başında, birinci olarak maddi sorunlar, ikinci olarak psikolojik sorunlar gelmektedir. Bu yüzden duygusal yaralara sahip bir insan, size konuştuğu sözlerde duygusal yaralarından söz etmeyebilir. Fakat siz, onun Ses Tonu’nu ve Beden Dili’ni yani Sözel Olmayan İletişim‘ini iyi analiz ederseniz, yerli yersiz tepkilerini iyi analiz ederseniz, onun hakkında birçok sırrı keşfedebilirsiniz.

Tepkilerimiz Beden Dilimize Yansır

Erkek arkadaşınızın zamanla tanıyacağınız özellikleri olabilir. Yeni bir ilişkiyi başlatmak kadar bu ilişkiyi sürdürmek de önemlidir. Aşağıda genç kızlara ve genç kadınlara yeni tanıştıkları erkekleri nasıl kısa sürede tanıyabilecekleri ile ilgili popüler bilgiler verilmektedir.

Bir erkeğin eylemleri onun karakterini ve kişisel alışkanlıklarını açığa vurur. Özellikle de başkaları tarafından izlenmediğini düşündüğü anlarda. Bu yüzden erkek arkadaşınızın Beden Dili’ni görmeğe ve kodlarını çözümlemeğe daha fazla önem verin.

İlgilendiğiniz erkeği daha iyi tanımak için aşağıdaki bilgileri değerlendirin.

Her erkeğin, ancak zamanla öğrenilebilecek özellikleri vardır. Onlarla ilk karşılaştığınızda, bunları göremeyebilirsiniz. Sözel Olmayan İletişim‘in inceliklerinde ustalaştıkça erkeklerin özelliklerini daha rahat tespit edeceksiniz. Beden Dili Eğitimi aldığınızda, algılarınız gelişecek. Bazı erkeklerin şaka yapar gibi söyledikleri sözlere dikkat edin. Onlar o sırada size kendileriyle ilgili sırları açıklıyor olabilirler. Kirli çamaşırlarından söz ediyor olabilirler. Beden Dili‘ne (Vücut Dili‘ne) bakarak size doğruyu söyleyip söylemediğini anlayabilirsiniz. Eğer gerçekten sizin kabul edemeyeceğiniz bir sırrını söylemiş ise, ona negatif bir tepki göstermeğe gerek yok. Anlamış olsanız bile anlamamış gibi davranın. Ondan ayrıldıktan sonra olayı değerlendirir ve kararınızı verirsiniz.

Bir erkeğin tuhaflıkları ile ayrıntılar, ancak zaman içinde açığa çıkar. Bazı erkekler belirli kelimelere karşı hassastırlar. Bu kelimeler onları sinir krizine sokabilir. Eğer böyle bir erkek ile uzun vadeli bir ilişkiye girecekseniz, onu tanıyan birilerinden hassas olduğu kelimeleri ve konuları öğrenseniz iyi olur. Bazen böyle erkekler, ilk buluşmalar da bile kendi ağızlarından hassas oldukları konuları ve kelimeleri size açıklayabilirler. Bunları önemseyin. Eve gittiğiniz zaman günlüğünüze not alın.

Bir erkekle sorumluluk içeren bir ilişkiye doğru yol almak isteyen kadınlar, flört edilen süre içerisinde ilgilendiği erkeğin beden dili işaretlerini doğru okumak zorundadır. “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitabı sizlere öneriyorum. Bu kitapta erkeklerin ilgi ve ilgisizlik belirten flört beden dili işaretlerini bulmanızın yanında, bazı teknik ve stratejilere de sahip olacaksınız. 200’e yakın fotoğrafla desteklenen, kolay okunup derhal hayatınızda uygulamaya geçebileceğiniz bilgileri içeren bu kitabı tavsiye ediyorum.

etkili-flort-rehberi

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − five =