Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 4, 2013 / Evlilik Öncesi İlişkiler | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili / Erkeklerle Tanışmak ve El Sıkışmak

Erkeklerin Beden Dili / Erkeklerle Tanışmak ve El Sıkışmak

Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle Tanışmak ve El Sıkışmak

Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle İlişkilerin Kalitesi” adlı yazıyı takip eden “Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle Tanışmak ve El Sıkışmak” adlı bu yazımızda, caddelerdeki lüks mağazaların vitrinlerini seyretmekten hoşlanan erkeklerin kişilik özelliklerini, erkekteki güçlü kişiliğin önemini ve tehlikelerini, erkeklerin güzel genç kızlardan hoşlanışını, erkeklerin bir kadın ile el sıkışmayı reddedebileceklerini, bunu anlayışla karşılamak gerektiğini öğreneceksiniz.

Sözel Olmayan İletişim ve Aksesuarlar

Büyük mağazaların olduğu bir caddede yürürken, yanınızdaki erkek her mağazanın vitrinine takılıp kalıyor ise, bu onun Sözel Olmayan İletişim kategorilerinden biri olan giysilere ve aksesuarlara önem verdiğini gösterir. Böyle erkekler için ‘kendini sunmak’, her şey demektir. Böyle bir erkek, ancak arzu ettiği giyisi ve aksesurlara sahipken kendini özgüven ve özsaygı dolu hissedecektir, kendini başarılı addedecektir. Böyle erkekler için gündelik yaşam markalar ile bağlantılıdır. Marka her şeydir. Kaliteli bir saat, kaliteli bir çakmak, kaliteli ayakkabılar böyle bir erkek için bir aidiyet meselesidir. Bu bazen kaliteli bir palto da olabilir.

Diğer yandan, mağaza vitrinlerine bakmaktan hoşlanmayan bir erkek ise, insanın içindeki düşüncelere ve duygulara önem veren bir erkektir. Böyle bir erkekle duygusal bağlantı kurmak çok daha kolaydır. Çünkü hislerine değer vermektedir.

Eğer ilgilendiğiniz erkeğin güçlü bir kişiliği var ise, muhtemelen bu onu iş hayatında başarılı kılacaktır. Fakat iddiacı bir kişiliğe sahip olacağından, böyle bir erkekle ilişki kurmak sizin için zor olacaktır. Çünkü böyle erkekler her şeyi kontrol etmek isterler, tabii sizi de… Eğer bu kontrol çabalarında başarısız olurlarsa, öfke krizlerine girebilirler ve saldırganlaşabilirler. Başkalarını kontrol etmek arzusu ile karşılaştığınızda dikkatli olun. Bazı büyük ağaçların gölgesinde ot bile bitmediğini unutmayın.

Flört ettiğiniz erkekle ilgili olarak daha derin bilgiye sahip olmak istiyorsanız, mutlaka “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitabı okumalısınız. 200’e yakın fotoğrafla desteklenmiş bu kitap, son derece ufuk açıcı, karmaşık görünen flört sürecini basit bir şekilde gözler önüne seren bir nitelik taşıyor. Rahatça okuyabileceğiniz bu kitap, erkeklerle olan ilişkinizin kalitesini olumlu yönde değiştirecek. Hemen inceleyin.

etkili-flort-rehberi

Elizabeth Gilbert “Ye, Dua Et, Sev” adlı romanında ilginç hayat hikayeleri anlatıyor. Güzel bir İsveçli kız olan Elizabeth, ondokuz yaşındayken İtalya’ya tatile gitmişti. Erkekler, güpegündüz caddelerde bile onun Kuzeyli güzelliğine dayanamamışlar, onu sıkıştırmışlardı. Pizza Restoranları’nda, Sinema’da, Vatikan’da. Yıllar sonra Elizabeth tekrar İtalya’ya gitti. Şimdi otuz dört yaşındaydı. Erkekler artık onunla ilgilenmiyorlardı. Sanki görünmez bir kadınmış gibi davranıyorlardı. Elizabeth, otel odasında gözyaşları içerisinde kendisine şu soruyu sordu: “Burada değişen nedir? Ben miyim? Onlar mı?” (Devamını kitaptan okuyabilirsiniz.)

Erkeklerin konuştukları sözleri anlamlandırmak, Sözel Olmayan İletişim işaretlerini, yani Ses Tonu’nu ve Beden Dili (Vücut Dili) işaretlerini okumak bir sanattır. Bunun için Beden Dili Eğitimi almak gerekebilir. Trafikteki ışıklar gibi, erkeklerin de yeşil, sarı, kırmızı işaretleri vardır. Elif Şafak’ın “Med-Cezir Yazıları” adlı kitabındaki şu satırları iyi okuyun:

“Elimi Sıkmayan Adam

Günlerden bir gün Amerika’da bir grup Türkiyeli aydın ile kesişiyor yolum. Tanışıyorum her biri ile teker teker. İsimler, tebessümler, takdimler. Tanışma sıcak, doğal, kendiliğinden. Derken sıra bir başkasına geliyor. O da zannınca münevver. Elimi uzatıyorum “Merhaba” diyerek. Çünkü benim yaşadığım evrende insanlar birbirini böyle selamlar, böyle karşılar. Çünkü benim kitabımda selam, “Kelam” demektir. Kelam ise, özün özü. Ama elim havada asılı kalıyor. Adam elimi sıkmıyor.

Benden esirgediği tokalaşmayı berikilerden esirgemiyor ama. Tek tek tokalaşıyor berikilerle, erkeklerle. Benim ile tokalaşmıyor. Geri çevirdiği elimin gönlünü almak için herhangi bir hamlede bulunma gereği de duymuyor. Ne alıp kalbine götürüyor elini, ne de baş kırıyor. Sanki elim ve dolayısıyla ben, ayaklı bir kusurmuşuz gibi yüzünü başka yana çeviriyor.” (Devamını kitaptan okuyabilirsiniz.)

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 18 =