Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 3, 2013 / Evlilik Öncesi İlişkiler | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili / Erkeklerle Uyum Sağlamak

Erkeklerin Beden Dili / Erkeklerle Uyum Sağlamak

Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle Uyum Sağlamak

“Erkeklerin Beden Dili – Hoşlandığınız Erkeğin Alışkanlıkları” yazısını takip eden “Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle Uyum Sağlamak” adlı bu yazımızda, erkeklerin araba merakı, sizin giydiğiniz kıyafetlerle ilgisi, göz göze iken yakaladığınız bakışların kalitesi, giydiği iç çamaşırlarının kalitesi ve iletişim kurma tarzı ile ilgili datalardan hareketle onu daha iyi tanıyabileceğiniz açıklanmaktadır.

Sevgilinizin Araba Kullanırkenki Beden Dili

Bazı erkekler için araba kullanmak, Orta Çağ’daki şövalyelerin atlarını kullanışına benzer. Bu yüzden erkek arkadaşınız, her buluştuğunuzda sizin arabanızı kullanmak isterse, bu onun hakimiyet duygusu kurmak istediğini gösterir. Stresli ve hipertansiyonlu erkekler yoğun trafiklerde genellikle krize girer ve öfkelenirler. Bu sırada onun ağzından çıkan sözleri ve Ses Tonu’nu ve “Beden Dili”ni (Vücut Dili‘ni), yani Sözel Olmayan İletişim‘ini iyi izleyin. Bu da onları daha iyi tanımanızı sağlar.

Dış Görünüş

Bazı erkekler yanlarındaki kadınların giyisileriyle ilgilenmez ve bu konuda fikir de beyan etmezler. Bunlar rahat insanlardır. Şaka yapıp eğlenmeğe önem verirler. Zeki olduklarını kanıtlamak için konuşurlar. Bu da onlara yeterli olur. Eğer ilgilendiğiniz erkek, sizi gece kıyafetleri yerine, bir blue jean ve bir tişört ile görmeği tercih ediyorsa, yere sağlam basan, dış görünüşe aldanmayan birisi demektir. Eğer ilgilendiğiniz erkek dış görünüşünüze ve gösterişli kıyafetlere önem veren bir erkek ise, prestij meraklısı olabilir. Muhtemelen iyi para kazanıyordur ve paranın hayatındaki önemi çok fazladır. Yanındaki insanın giyimi, ayakkabıları, aksesurları, saçının şekli ve yüzünün görünüşü onlar için çok önemlidir. Bu onun Beden Dili (Vücut Dili) konusundaki hassasiyetini gösterir. Sanki her an bir gazeteci fotoğraflarını çekecek ve bir kadın dergisinde basacak gibi düşünürler.

Eğer sizden seksi bir kadın gibi giyinin isteğinde bulunuyorsa, cinsel patlayışlar yaşamaktan hoşlanan biri olabilir. Hayranlık ve düşmanlık duyguları uyandırmağa meraklı biri olabilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayan biri olabilir.

Bu yüzden giysilerinizin her zaman çevrenize sizin ile ilgili mesajlar gönderdiğini unutmayın.

Hoşlandığınız Erkek Gözünüzün İçine Bakabiliyor mu? 

Bakışımızla insanlara dokunduğumuzu unutmayın. Yolda yürürken bile, kendi bakışlarınızın ve başkalarının bakışlarının yoldan geçen insanları nasıl etkilediğini ve nasıl tepki doğurduğunu gözlemleyebilirsiniz. İnsanlar güzeli seyretmekten hoşlanırlar. Çirkinler de güzeli seyretmekten hoşlanırlar. Güzeller ise çirkinleri seyretmekten hoşlanmazlar, çirkinler tarafından seyredilmekten de hoşlanmazlar. Yolda yürürken, bir kafede otururken ya da bir iletişim toplantısında bile bunları gözlemleyebilirsiniz.

İletişim Koçları’na göre, konuşurken konuştuğu insanın gözüne bakmayan bir erkek, güvenilir olmayabilir. Diğer yandan, konuşurken sürekli olarak bakışlarını karşısındakine diken bir erkek de, karşısındakini sinirlendirmeğe çalışıyor olabilir, kendi arzu ve düşüncelerini Kabul ettirmeğe çalışıyor olabilir.  Tatlı bir bakış ise, sana yönelik sıcak duygular taşıdığını gösterir.

Hoşlandığınız erkekle flört ederken daha başka nelere dikkat etmek gerekir? Bu konuda biraz daha bilgi sahibi olmak, flört etmek, cazibe yaratmak ve flört beden dili işaretlerini doğru okumak konusunda gelişmek istiyorsanız “Etkili Flört Rehberini” mutlaka inceleyin. Bu kitap flört konusuyla ilgili olarak 200’e yakın resmi barındırıyor. Sor derece bilgilendirici, pratik hayata yönelik bilgileri içeren bir kitap. Bu kitap aracılığıyla öğrendiğiniz teknik ve stratejileri rahatlıkla hayatınızda uygulayabilirsiniz. Sonuç alacağınızdan kuşkunuz olmasın.

etkili-flort-rehberi

Hoşlandığınız Erkeğin İç Çamaşırları Hangi Marka? Giydiği iç çamaşırlar bile bir erkek ile ilgili mesajlar iletir. Eğer ilgilendiğiniz erkek, dar ve beyaz çamaşır giymeği tercih ediyorsa, bu tür iç çamaşırı giymekten gurur duyan biridir. Bu iç çamaşırları ne kadar dar ise, size kendi cinsel becerilerini göstermeği o kadar istiyor demektir. Ve aynı zamanda sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak için o kadar az muktedir demektir.

Eğer ilgilendiğiniz erkek, boxer tipi iç çamaşırı giyiyor ise, gösteriş yapmaktan hoşlanmayan biri olabilir, böyle bir erkek sizin ihtiyaçlarınıza daha fazla odaklanacaktır.

Uyum Sağlamak

İyi İletişim kurmak için Uyum sağlamak gerekir. Kişi önce kendisi ile uyum sağlamak, sonra iletişim kurduğu insanlar ile uyum sağlamak zorundadır. İyi İletişim kurmak ve uyum sağlamak için güçlü ve olumlu bir ruh halinde olmak gerekir, olumlu bir beden dili sergilemek, olumlu bir ses tonu kullanmak ve konuşurken uyum sağlayıcı sözcükler kullanmak gerekir. Konuşulan Sözler’in, Ses Tonu, Beden Dili, Ruh Hali ve Davranışlar ile uyumlu oluşu kişiye tutarlılık kazandırır. Beden Dili Eğitimi aldığınızda bu satırları çok daha iyi anlamlandıracaksınız.

Siz bir genç kız olarak erkekler ile nasıl iletişim kuruyorsunuz?

Hangi tür iletişim tarzını tercih ediyorsunuz?

İlgilendiğiniz erkek, sizinle telefonda konuşmak yerine, size e-posta atmağı tercih ediyorsa, içine kapanık biri demektir. Düşüncelerini önce düzene sokarak aktarmağa müsaade eden bir iletişim aracını kullanıyor oluşu, onun gerçek yüzünü göstermekten çekinen bir tip olduğunu gösterebilir.

İlgilendiğiniz erkek telefonunuza mesaj atmak bağımlısı ise, sürekli olarak sizin dikkatinizi kendi üzerine çekmek istiyordur ve kendi güven duygusu için buna ihtiyaç duyuyordur. Belki sizin onu terk edeceğinizden korkuyordur, belki sizin başkalarıyla buluşacağınızdan korkuyordur, belki de çok kıskanç biridir. İletişimde erkeğin samimi oluşu en önemli konudur.

Eğer sevgiliniz sizin ile telefonda uzun uzun konuşmaktan hoşlanıyor ise, biraz eski kafalı biri olabilir. Her şeyi kitabına uydurmak isteyen biri olabilir. Sizinle samimi olmaktan korkmayan biri olabilir.

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 1 =