Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 3, 2013 / Evlilik Öncesi İlişkiler | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili / Hoşlandığınız Erkeğin Alışkanlıkları

Erkeklerin Beden Dili / Hoşlandığınız Erkeğin Alışkanlıkları

Erkeklerin Beden Dili – Hoşlandığınız Erkeğin Alışkanlıkları

“Erkeklerin Beden Dili – Erkeklerle İletişim Kurmak” adlı yazıyı takip eden “Erkeklerin Beden Dili – Hoşlandığınız Erkeğin Alışkanlıkları” adlı bu yazımızda, erkek arkadaşınızın televizyon izlerken, spor yaparken, eğlenirken, cazibenize kapılırken sergilediği Beden Dili işaretlerine değinilmektedir.

Televizyon İzleyen Erkeğin Beden Dili

Bir akşam yemeği için sevdiğiniz erkeğin evine gittiğinizde, yemekten sonra televizyonun başına geçip arka arkaya programlar izlemeğe başlarsa, bunu ille de olumsuz olarak değerlendirmeğe gerek yok. Bazen erkekler çok stresli olurlar ve bu stresi atmak için alaycılık, şaka, mizah içeren konuşmalar ve dizilerden yararlanırlar. Böyle zamanlarda onların iradeleri uykuya girer. Böyle anlarda sizin onlar uyuyormuş gibi davranmanız gerekir. Eğer onları kafanızdaki soruları cevaplamağa zorlarsanız, verecekleri tepkiyi gördüğünüzde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Siz önemli bir şeyi tartışmak istedikçe, onların tepkisi daha da artacaktır. Siz de üzüleceksiniz demektir. İnsanlar her an çözümleyici düşünceler üretmek için uygun olmayabilirler. Ciddi şeyleri konuşmak için uygun bir atmosfer olmak zorundadır.

Eğer ilgilendiğiniz erkek, tartışca programlarını izleyen bir erkek ise, düşünmekten ve analiz etmekten hoşlanan biridir. Böyle bir erkek, problem çözmek becerilerinden gurur duyar. Size destek vermekten de gurur duyar.

Sorumluluktan Kaçan Erkekler

İlgilendiğiniz erkek, kirli çamaşırlarını her zaman çamaşır sepetine atan biri ise, düzenli biri demektir. Fazla düzenli ve disiplinli olan erkekler, ciddi ve asık suratlı olabilirler. Ve böyle erkekler, eğlence için çok uygun olmayabilirler.

Eğer ilgilendiğiniz erkek, dağınık bir erkek ise, eğlenmekten hoşlanan, fakat iç dünyasında gelişmemiş ve tembel biri olabilir.

Eğer ilgilendiğiniz erkek, bir ailenin en büyük oğlu ise, sorumluluk sahibi olan birisidir. Yaratıcı olmaktan hoşlanan, duyarlı bir nefse ve sorumluluğa sahip olan ve dikkatleri üzerine çekmeğe ihtiyacı olan biri olabilir.

Hoşlandığınız erkek, harikulade, muhteşem, göz kamaştırıcı olabilir. Fakat eğer takıldığı arkadaşlarından kopamıyor ise, muhtemelen gergin, utangaç ve sıkılgan biridir. Bu yüzden ondan romantik jestler ve evin altını üstüne getiren tutkulu davranışlar beklemeyin. En azından bir süre için… Böyle bir erkek kabuğundan çıkmak için zamana ihtiyaç duyar.

Eğer hoşlandığınız erkek, dikkatleri üzerine çekmekten hoşlanan biriyse, kendi imgesine odaklanmış biri demektir. Böyle bir erkek, sizinle başbaşa kalmaktansa, çevresinde kendisine hayran olan bir kalabalıkla birlikte olmaktan hoşlanır.

Elizabeth Gilbert“Ye, Dua Et, Sev” adlı romanında Endonezya’nın Bali Adası’na yaptığı bir seyahatte katıldığı bir davetten söz eder. Şık straplez elbisesini giyer. Rujunu sürer. Armenia adlı arkadaşının verdiği mücevherleri takar ve onun verdiği pahalı kokuyu sürünür. Batılı bir gezgin tarafından işletilen, yirmidört saat açık olan lüks bir restoranda daveti organize eden Brezilyelı Felipe ile tanışır. Adam elli iki yaşındadır. Ayrıca çekici İrlandalı Ian ile tanışır. Felipe’den daha genç olan bu adamdan gerçekten hoşlanır. Bütün gece konuşup gülerler. Sabaha karşı 03.30’da Ian partiden ayrılır. Felipe Elizabeth’in yanına gelir ve onu evine bırakmağı teklif eder. O gece değil, ama birkaç gece sonra Felipe’nin evinde vuslata ererler, birlikte olurlar. (Devamını kitaptan okuyabilirsiniz!)

İlgilendiğiniz erkek, koşmak ya da yüzmek gibi tek başına yapılan bir spor ile ilgileniyorsa, bağımsızlığına önem veren ve tek başına zaman geçirmek isteyen biridir.

Eğer futbol, basketbol gibi takım sporlarından hoşlanıyor ise, rekabetçi bir özelliğe sahip demektir. Ve bu özellik onun yaşamının bütün alanlarını kaplamış olabilir. Böyle erkekler tuttukları takımlarının taraftarlarıyla takılmaktan hoşlanırlar. Bazı erkekler de, kesin olarak sporla ilgilenmez. Bunların bir kısmı kendisini bağımsız düşünür olarak adlandırır. Ve duyarlı erkekler sınıfına girer.

Eğer erkek arkadaşınız, her zaman seksi başlatan taraf ise, sizin cazibenize kapılmış demektir. Bir grup arkadaşla beraber eğlenmek yerine, sizinle başbaşa kalmak ister. Sizi ayartmak için her yolu dener. Size kur yapar.

Diğer yandan eğer tutucu biri ile çıkıyorsanız, harekete geçmek için sizin yeşil ışık yakışınızı bekleyecektir. Böyle bir erkek, her zaman başkalarını memnun etmek ister. Geçmişte kendisini reddeden genç kızların üzerinde bıraktığı etkilerden henüz kurtulamamış biridir. Egosu hasar görmüştür ve tedavi edilmeğe muhtaçtır. Böyle biri ile ilişkiye girdiğinizde, Sözel Olmayan İletişim‘den yani Beden Dili’nden ve Ses Tonu’ndan bunları görebilirsiniz. Beden Dili Eğitimi aldığınızda, daha önce anlamlandıramadığınız işaretleri okuyabilirsiniz.

Flört ederken ilgilendiğiniz erkeğin beden dili işaretlerini doğru okumak ve kendisine doğru beden dili işaretleri gönderebilmeniz için size “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitabı önereceğim. Bu kitapta erkeklerin kadınlara yakınlaşma stratejileri, sergiledikleri ilgi veya ilgisizlik işaretleri hakkında bilgi, pek çok teknik ve stratejiyi bulabilirsiniz. Kitap 200’e yakın fotoğrafı içermekte. Çok rahat bir şekilde okuyup yaşamınıza adapte edebileceğiniz bilgileri içeren bu kitapla birlikte Sözel Olmayan İletişim adını taşıyan ve kişisel yaşamın dışında profesyonel yaşamınızda da kullanabileceğiniz genel beden dili bilgilerini içerin kitabı da beraberinde alabilirsiniz. Böylece Beden Dili bilgisini kullanmak konusunda daha ustalaşabilirsiniz.

etkili-sozel-ikili

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four − 2 =