Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 23, 2013 / Aşk | 0 comments

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Bütün İletişiminizi Kesin

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Bütün İletişiminizi Kesin

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Bütün İletişiminizi Kesin

Aşk Acısı mı çekiyorsunuz? Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak mı istiyorsunuz?

Çevrenizdeki insanlar artık ‘Eski Sevgili’niz ile ilişkinizin bittiğini ve yolunuza yalnız devam etmeniz gerektiğini mi söylüyor?

Keşke ayrılmak zorunda kalmasaydınız. Keşke ilişkiniz bitmek zorunda olmasaydı? Gündelik hayatınızda sorunlar, açık denizdeki fırtınalar gibi üzerinize geldiğinde, ilişkiniz için mücadele edip eski sevgilinizi yeniden kazanabilseydiniz. 

Ayrılıklar çok kötü deneyimlerdir. Kalbiniz kırılabilir, kendinizi depresif hissedersiniz. Sevgilinizi ve olayları kontrol edemediğiniz için öfke krizlerine kapılırsınız. Kafanız karmakarışık düşünceler ile dolar.

Bu dönemde ilgiye ve yardıma muhtaç hale gelişiniz normaldir. Dışarıdan yardım almak zorunda kalabilirsiniz. Eski Sevgilinizi Yeniden Kazanmak istiyorsanız, sakinlik ve huzur dolu anlar yaşamalısınız. Alıngan davranmamalısınız.

Ayrılıkların bir kısmı yeniden bir araya gelmeğe çevrilebilir. Bunun için sizin doğru zamanda, doğru mekanda, doğru bir bilinç ile aşağıda sunulan önerileri uygulayışınız yeterli olabilir, ‘Eski Sevgili’nizin size geri dönmesini sağlayabilir.

Aşağıdaki öneriler size yardımcı olmak için hazırlandı. Bu öneriler eski sevgilinizin üzerinde uygulamanız gereken birtakım akıl oyunlarını içermiyor.

Bu yazı daha çok insan psikolojisine dayanmaktadır.

Eski Sevgilinizi Yeniden Kazanmak için insan psikolojisinin ilkelerini kullanmak konusunda, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” adlı e-kitap size yol gösterecektir.eski-sevgili-yeniden-kazanmak

Ya Başka Biriyle Çıkarsa?

İletişiminizi kesmek için yapmak zorunda olduğunuz ilk ve en önemli şey, ‘Eski Sevgili’niz ile olan bütün iletişiminizi kesmektir. Aklınızdan “Ya birlikteyken ne kadar iyi günler geçirdiğimizi tamamen unutursa?”, “Ya başka biriyle çıkmaya başlarsa?”, “Ya kendimi ona tekrar hatırlatmak fırsatım olmazsa?” gibi düşünceler geçebilir. Aklınıza böyle düşünceler geldiğinde, kendinize, “Hayır, bunların hiçbirisi olmayacak” deyin ve aşağıdaki tavsiyelerimizi değerlendirin.

Eski Sevgiliniz İle İletişim Kurmağa Bir Süre Ara Verin: ‘Eski Sevgili’yi hemen unutmak kolay değildir. Yaşanan bir ayrılıktan sonra insanın hayatına devam edişi kolay olmaz. Bir şey olmamış gibi hayatına devam etmek, sizin için kolay olmadığı gibi, eski sevgiliniz için de kolay olmayacaktır. Dışarıdan sakin ve umursamaz görünse bile, muhtemelen sizin kadar acı çekiyordur.

Burada sözü edilen konu, eski sevgiliniz ile olan iletişiminizi sonsuza dek kesmek değildir. Elbette onunla yeniden konuşacak ve belki de yeniden birlikte zaman geçireceksiniz. Ancak belli bir süre geçtikten sonra bu mümkün olacaktır.

İletişim’e ara verdiğiniz bu süre, ayrılık anından bu yana geçen zamana bağlı olarak bir hafta, iki hafta, hatta bir ay olabilir. Şüphesiz, bu süreyi eski sevgiliniz, siz olmadan hayatına devam etmeğe alışana kadar uzatmak istemezsiniz.

Kendisine onunla iletişimi kestiğinizi ya da keseceğinizi söylemek zorunda değilsiniz. Eğer aynı iş yerinde çalışıyorsanız, karşılaştığınızda yalnızca “Merhaba” deyin. Gerçekten gerekmedikçe uzun konuşmalardan kaçının. Aranızda kısa bir gündelik konuşma geçebilir, ancak konuşmanın  uzayışına izin vermeyin.

Yaşadığınız ayrılık olayından bu yana bir ay geçmiş olabilir. Ve buna dayanarak İlişkiyi Kesmek aşamasını çalışmadan, doğrudan Yeniden İletişime Geçmek aşamasına geçmek isteyebilirsiniz. Fakat bunu yapmayın. Çünkü bir sonraki aşamaya geçmeden önce, yapmak zorunda olduğunuz birkaç şey daha var.

Beden Dili ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Y. Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, bu durumdaki genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

ask-acisindan-kurtulmak-kitabi

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 3 =