Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 23, 2013 / Aşk | 0 comments

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Erkek Bir İlişkiyi Bitirdiğinde

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Erkek Bir İlişkiyi Bitirdiğinde

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Erkek Bir İlişkiyi Bitirdiğinde

“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Erkek Bir İlişkiyi Bitirdiğinde” adlı bu yazı, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Hayat Eski Sevgiliniz Olmadan da Güzel” adlı yazının devamı niteliğindedir.

Erkeklerin ve Kadınların Mutlu Bir İlişkiye Sahip Olmak İçin İhtiyaçları Farklıdır

İlişkinizde Nelerin Ters Gittiğini Anlamağa Çalışın: ‘Eski Sevgili’niz ile ilişkinizde nelerin ters gittiğini anlayıp o konular üzerinde çalışmanız gerekiyor. Aynı hataları tekrar etmemek için. Eğer siz, sevgiliniz karşı içinizde taşıdığınız olumsuz ya da negatif bir tutumunuzu değiştirirseniz, sevgiliniz de size karşı olan olumsuz tutumunu değiştirebilir.

Kendinizi geliştirmediğiniz sürece, ‘Eski Sevgili’nizin ilişkinizi bitirişine sebep olan şey her ne ise, onun sizi yeniden terk edişine sebep olacaktır.

Şüphesiz her ayrılık farklıdır. Genellikle ayrılığın asıl sebebi, ayrılık aşamasında ortaya çıkmaz. Bazen sevgililer ayrılırken “Seni artık sevmiyorum” ya da “Bu ilişki artık yürümüyor” gibi sözler söyleyebilirler. Bazen de ayrılık sebebi sadakatsizlik olabilir. Eğer sizin ayrılık sebebiniz sadakatsizlik ise, sevgilinizin sizi neden aldattığını anlamağa çalışın. Size anlattığı mazeretlerin altında yatan asıl sebebi araştırın.

Erkeklerin ve kadınların mutlu bir ilişkiye sahip olmak için ihtiyaçları farklıdır. Uzun süreli mutlu bir ilişki istiyorsanız, sevgiliniz ya da eşinizin sizden ne istediğini ve ne arzuladığını anlamak zorundasınız. Onun ihtiyaçlarını bilmek ve değer vermek zorundasınız. Zaten ilişkinin anlamı da budur.

Erkek, bir ilişkiyi bitirdiğinde, bunun sebebi genellikle bir kadından istedikleri şeyi elde edemeyişleridir. Bu sebep sadece seks olmak zorunda değildir.

eski sevgiliyi yeniden kazanmak 5

Benzer bir şekilde, bazen kadınlar da ilişkilerini bitirebilirler. Çünkü bir erkekten istedikleri şeyi elde edememişlerdir. Bu sebep de yalnızca seks olmayabilir.

Şunu unutmayın ki, kadınların bir erkekten istediği ve beklediği şey ile erkeklerin bir kadından istediği ve beklediği şey farklı olabilir.

Basit bir şekilde, ‘’Senin için değiştim” taktiğini kullanarak eski sevgilinizi yeniden kazanmağı beklemeyin.

Ayrılık olayı ile bağlantılı yoğun duygular yaşarken, doğru bir karar almak neredeyse imkansızdır. Eğer mantıksal olarak bir karar vermek istiyorsanız, karar veriş anınızda Duygusalcılık Hastalığı’ndan kurtulmuş olmak zorundasınız. Bu da ancak siz kendinizi olumlu yönde geliştirdiğinizde söz konusu olabilir. O zaman ilişkinizdeki sorunları birlikte çözmeğe başlayabilirsiniz. O zaman uzun vadeli mutlu bir ilişkiniz olabilir.

Hayatınızın Keyfini Çıkarmağa Başlayın: ‘Eski Sevgili’niz ile Yeniden İletişim’e geçmeden önce yapmak zorunda olduğunuz birkaç şey daha bulunmakta.

Bedeninizin formda oluşuna özen gösterin. Her gün yapacağınız yarım saatlik egzersiz stresinizi azaltacak, kendinizi iyi hissedişinizi sağlayacak ve bedeninizin formunuzu geri kazanışınızı ya da koruyuşunuzu kolaylaştıracaktır.

Eski arkadaşlarınızla zaman geçirmeğe başlayın. Yalnız kalmamak ve sosyalleşmek önemlidir. Eski arkadaşlarınız ile birlikte olmak, hoşlandığınız şeyleri yapmanız için size fırsat verecektir.

Artık kendi hoşlandığınız şeyleri yapmak zamanıdır. Kendinize yeni hobiler bile edinebilirsiniz.

Yukarıdaki tavsiyeleri gündelik yaşamınıza geçirdiğinizde, hayatın ne kadar güzel olduğunu fark edecek ve hayatınızın değerini anlamağa başlayacaksınız. Siz yaşamdan daha fazla zevk aldıkça, eski sevgilinizin için daha cezbedici olacaksınız. Ayrıca bu tavsiyeler kendinizi daha sağlıklı ve güven dolu hissedişinizi sağlayacaktır.

eski-sevgili-yeniden-kazanmak
İletişimi kesmeği bitirirken, artık duygusal olarak değil, mantıksal olarak düşünmeğe başlamış olmalısınız. ‘Eski Sevgilinizi Yeniden Kazanmak’ ya da ‘Eski İlişkiyi Tamamen Bitirmek’ seçeneklerinden birini seçmeğe karar vermiş olmalısınız. Ve artık Yeniden İletişime Geçmek Stratejisi’ne hazırsınız demektir. Eğer henüz hazır değilseniz, bundan önceki yazı dizisini tekrar okumanızı öneriyoruz.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitabı hazırlayan Ahmet Y. Özbilen ve Cengiz Erengil, yıllardır Krishnamurti Meditasyonları üzerinde çalışarak, bu konu ile ilgili  yazılarını da internette yayınlamışlar. O yazılarında da, sevdiğimiz insanlar ile ilişkilerimizi her an yeni bir farkındalık ile yaşayabileceğimizi ve sürekli olarak geçmişi düşünüp kendimizi ve sevgilimizi yargılamağa gerek olmadığını açıklıyorlar. Buradan inceleyebilirsiniz.

ask-acisindan-kurtulmak-kitabi

Aynı zamanda, Yaşam Koçluğu Eğitmeni ve NLP Eğitmeni olan Ahmet Y. Özbilen ve Cengiz Erengil, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” adlı e-kitaplarında, ‘Ayrılık Sonrası Uygulayabileceğiniz Stratejiler’i, ‘Ayrılıktan Çıkarılacak Önemli Dersler’i, Değişimin gerekli olduğunu, ‘Kötü İletişim’i tanıyıp bundan vazgeçmeği, ‘Düşük Özdeğerli İnsanların Özellikleri’ni, ‘Olumlu Düşünmek’i, ‘Stresin Kaygının Yalnızlığın Üstesinden Gelmek’i, ‘Atılganlık Becerileri Kazanmak’ı ve ‘Zamanınızı İyi Yönetmek’ gerektiğini ele almışlardır. “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili” adlı e-kitaplarında ise, mutlu ve başarılı bir yaşam için Beden Dili işaretlerini nasıl kullanabileceğinizi göstermişlerdir. “Karizma” adlı e-kitaplarında, ayaklarınızı yere sağlam basıp, kendi içsel güçlerinize odaklanıp, Psişik Enerjinizi pozitif bir şekilde kullanarak ‘Karizma’nızı nasıl geliştirebileceğinizi göstermişlerdir.

soi-kitap

Bütün bu yazıların, sizin Kişisel Gelişiminize ve sevgi dolu ilişkiler kurmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz.

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 15 =