Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 24, 2013 / Aşk | 0 comments

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Eski Sevgilinizin Aşık Olduğu Kişi Olun

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Eski Sevgilinizin Aşık Olduğu Kişi Olun

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Eski Sevgilinizin Aşık Olduğu Kişi Olun

“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Eski Sevgilinizin Aşık Olduğu Kişi Olun” adlı bu yazı, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Yeniden İletişime Geçin” adlı yazının devamı olarak okunabilir.

‘Eski Sevgili’niz ile yeniden iletişime geçtiğinizde, aşağıdaki hususlara dikkat etmek size yardımcı olacaktır:

eski sevgiliyi yeniden kazanmak 9‘Eski Sevgili’nizin Aşık Olduğu Kişi Olun: Buluşmayı ayarladıktan sonra ‘Eski Sevgili’nize nasıl iyi yönde değiştiğinizi göstermek zorundasınız. Onun bir zamanlar aşık olduğu kişi olmalısınız. İlişkinizdeki sorunlardan bahsetmeyin, fakat o bunlardan bahsetmek istiyorsa, yalnızca dinleyin ve cevap vermemeyğe özen gösterin. Eğer bu konuyu tartışmakta ısrar ederse, ona şu anda bu konuyu açmak istemediğinizi, belki başka bir zaman tüm olanları konuşabileceğinizi söyleyin.

İnsan psikolojisiyle ilgili olarak bilmek zorunda olduğunuz çok önemli bir şey vardır. Beynimiz, duyguları nesnelerle, olaylarla, kokularla ve diğer insanlarla ilişkilendirir. Örneğin, taze pişirilmiş bir kek kokusu, size çocukluğunuzdaki güzel anıları anımsatabilir. Benzer şekilde beynimiz insanları bir ilişkideki kötü anılarla ilişkilendirebilir.

Eğer ‘Eski Sevgili’niz ile kötü bir şekilde ayrıldıysanız, muhtemelen ‘Eski Sevgili’nizin beyni sizinle kötü duyguları ilişkilendirmiş demektir. Ayrıldığınızda ya da kavga ettiğinizde kendisini nasıl hissettiyse, sizi gördüğünde de kendisini aynı şekilde hissedecektir. NLP Eğitimleri’nde bu konu ‘Çapa’ dersi olarak işlenmektedir. Her ‘Çapa’nın bir tetikleyicisi vardır. Olumlu Çapalar olduğu gibi Olumsuz Çapalar da vardır. Eğer ‘Eski Sevgili’nizin içinde kendiniz ile ilgili olumlu bir çapa oluşturabilirseniz, sizi gördüğünde ya da sizi hatırladığında, bu olumlu çapa devreye girecektir. Eğer ‘Eski Sevgili’nizin içinde kendiniz ile ilgili olumsuz bir çapa oluşmuşsa, sizi gördüğünde ya da sizi hatırladığında, bu olumsuz çapa devreye girecektir.

Bu yüzden yarattığınız kötü etkinin yeniden baskın çıkmaması için elinizden geleni yapmalı ve ona karşı çok nazik ve anlayışlı olmaya çalışmalısınız.

Onunla Yeniden Bağ Kurmak: Bu buluşma yeniden onunla bağ kurmanızı sağlayabilir. İikinizin de ilişkinizi yeniden gözden geçirebilmeniz için size bir fırsat yaratacaktır. Yine de bu kısa zamanı doğru adımlar atarak eski sevgilinizin sizinle yeniden bir araya gelmeyi düşünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer yüreğinizdeki ateş, hala ilk günkü gibi ise ve eski sevgilinizde de bir şeylerin hala canlı olduğunu hissediyorsanız, kalbiniz size onunla yeniden bağ kurmanın yolunu fısıldayacaktır.

Beden Dili ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Y. Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, bu durumdaki genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler. Tavsiye ederiz.

ask-eski-sevgili-kombo

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 2 =