Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 23, 2013 / Aşk | 0 comments

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Hayat Eski Sevgiliniz Olmadan da Güzel

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Hayat Eski Sevgiliniz Olmadan da Güzel

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Hayat Eski Sevgiliniz Olmadan da Güzel

“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Hayat Eski Sevgiliniz Olmadan da Güzel” adlı bu yazı, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Bütün İletişiminizi Kesin” adlı yazının devamı niteliğindedir. Bazen ayrılıkların üzerinden bir ay geçer.

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak isteyen genç kadın İletişimi Kesmek ve Yeniden İletişime Geçmek Stratejilerini uygulamadan sonuca gitmek ister. Siz böyle yapmayın.

Paniğe Kapılmanıza Gerek Yok: İletişimi Kesmek Stratejisi üzerinde çalışırken, önce şunu anlamak zorundasınız ki, ayrılık olayına ve eski sevgilinize paniğe girerek tepki vermeğe gerek yok. Bu yüzden şimdi sakinleşmeğe çalışın. Derin bir nefes alın ve içsel gücünüze odaklanın. Ayaklarınızı yere sağlam basın. İçsel bütünlüğünüzü yeniden kazanın. Unutmayın ki, yaşam yolculuğunda karşılaştığımız fırtınalar, gemimizi salladığında, ayaklarımızı yere sağlam basmak ve içsel gücümüze odaklanarak bütünlüğümüzü korumak hayli zordur. Duygusalcılık Hastalığı, olaylara aşırı duygusal tepki verişinize sebep olur. Yanlış karar alışınıza sebep olur.

eski sevgiliyi yeniden kazanmak

Şimdi, eğer Eski Sevgilinizi Yeniden Kazanmak istiyorsanız, mantıksal bir şekilde düşünmeğe başlayın. Deniz kenarında bir yürüyüş yapın. Dalgaların sesini dinleyin. Denizden gelen serin havayı içinize çekin. Darmadağın olmağa gerek yok. Gökyüzünde uçuşan martıları izlerken, bir an için her şeyi unutun. Olayları, eski sevgilinizi, kendinizi unutun. Hayat ‘Eski Sevgili’niz olmadan da güzel. Sadece hayata odaklanın. Yosun kokan deniz havasını içinize çekin. İyice anlayın ki, paniğe kapılmış bir akıl hiçbir sorunu çözemez. Paniğe kapılmak aklı felç eder. Ruhsal güçleriniz, ancak aklınız sakin ve huzurlu iken çalışabilir. Sezgileriniz, ancak pozitif düşünce ve duygular ile dolu olduğunuzda doğru çalışabilir.

Bu yüzden sakinleşin ve içsel gücünüze odaklanın. Mantıklı düşünmeğe başlayın. Artık bir şeye karar vermek zorundasınız. ‘Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak’ mı, yoksa ‘Eski İlişkiyi Tamamen Bitirmek’ mi? Kendinize neden ‘Eski Sevgili’nizle yeniden bir araya gelmek istediğinizi sorun. Bir ayrılıktan sonra çoğu insanın kafası karışır ve duygusal hali iniş çıkışlar göstermeğe başlar. Kafalarının içi, “Onsuz yaşayamam!”, “Başka birini bulamam!”, “Bir daha asla sevemem!” gibi ‘İçsel Konuşmalar’ ile dolar. Bu ‘İçsel Konuşmaların’ birçoğu negatiftir ve birçoğu doğru değildir. Hayatınızın eski sevgiliniz ile birlikte mi devam edeceği, yoksa onsuz mu devam edeceği gerçeğini artık kabullenmek zorundasınız. ‘Eski Sevgili’nizle yeniden bir araya gelemeseniz bile, siz hayatınıza devam edeceksiniz. Yeniden sevecek ve mutlu bir yaşam süreceksiniz.

Bunun anlamı ‘Eski Sevgili’nizi tamamen unutmanız gerektiği değil, hayatınızın ‘Eski Sevgili’niz olmadan da güzel ve heyecan verici olduğudur. Martılar eski sevgiliniz olmadan da uçmağa devam ederler. Yaşamı seven biri olduğunuzda, insanlar da sizi sevecektir. Şimdi yeniden mantıklı düşünebildiğinize göre, artık ‘Eski Sevgili’niz ile ilişkinizi tekrar düşünmeğe başlayabilirsiniz. Şimdi şu sorulara cevap verin: “Eski sevgiliniz ile uzun ve sağlıklı bir ilişki yürütebileceğinize gerçekten inanıyor musunuz?”, “Eski Sevgili’niz size saygı duyuyor muydu?” Kalbinizle ayrı, aklınızla ayrı düşünün. İlişkinizin nasıl olduğunu hatırlayın. Bu durumda en iyi ve en doğru kararı verebilecek kişi sizsiniz. Eğer ilişkinizi kurtarmağa değer olduğunu düşünüyorsanız, “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı size e-kitabı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Beden Dili ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Y. Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, bu durumdaki genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

soi-kitap

ask-acisindan-kurtulmak-kitabi

eski-sevgili-yeniden-kazanmak

 

 

 

 

 

 

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − four =