Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 24, 2013 / Aşk | 0 comments

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Yeniden İletişime Geçin

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Yeniden İletişime Geçin

Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Yeniden İletişime Geçin

“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Yeniden İletişime Geçin” adlı bu yazı, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak – Erkek Bir İlişkiyi Bitirdiğinde” adlı yazının devamı olarak okunabilir.

Yeniden İletişime Geçmek aşamasında artık sakinsiniz, kırgın değilsiniz ve eski sevgiliniz ile yeniden bir araya gelmek istediğinizden eminsiniz.

“Yeniden İletişime Geçmek”, ayrılığınızın üzerinden en az bir ay geçtikten ve daha önce anlatılan “Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar” ve “Bütün İletişiminizi Kesin” gibi yazılarda verilen tavsiyeleri yerine getirdikten sonra yapmanız gerekenler ile ilgilidir.

eskisevgiliyi yeniden kazanmak 8‘Eski Sevgili’niz İle İletişime Geçin: Artık ‘Eski Sevgili’niz ile yeniden iletişime geçebilirsiniz. İlk buluşmada elbette onunla yeniden bir araya gelmek istediğinizi söylemeyeceksiniz. Onu arayabilir, cep telefonuna mesaj atabilirsiniz, elektronik posta yollayabilirsiniz ve facebook duvarına yazabilirsiniz. Fakat ‘Eski Sevgili’nizle yeniden iletişim kurmanın en etkili yolu, ona kendi el yazınızla bir mektup göndermeniz olacaktır. Cep telefonu mesajları ve elektronik postalar dünyasında, kendi el yazınızla yazdığınız bir mektup, 10 tane mesaja bedeldir. Bir düşünün, arkadaşınızdan gelen bir mektup sizi ne kadar duygulandırırdı. Yalnızca facebook duvarınıza bir şeyler yazmaktansa, zaman ayırıp size mektup yazdıkları için minnettar kalmaz mıydınız? Duygusal olarak etkilenmez miydiniz?

Ancak, dikkatli olun. Mektupta yazdıklarınız sizin durumuzu olumlu ya da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden sözcük seçimlerinize çok dikkat etmelisiniz.

Eski Sevgiliniz İle Buluşun: Yeniden İletişime Geçmek adımından sonra aldığınız tepkinin olumlu olduğunu düşünüyorsanız, ‘Eski Sevgili’nize onunla tekrar buluşmak istediğinizi söyleyin. Randevunuz birlikte bir akşam yemeği yemek ya da sinemaya gitmek olmasın. Kısa ve hoş bir randevu olsun. Hatta buna bir randevu bile demeyin. Ona yalnızca onunla görüşmek istediğinizi söyleyin. Belki kısa bir öğle yemeği yemek ya da kahve içmek olabilir. Sadece arayı kapatmak için.

Bu buluşma, ‘Eski Sevgili’niz ile duygusal olarak yeniden bağ kurabilmeniz içindir. Sorunlarınızı halletmeğe ve ilişkinizde neyin ters gittiğini konuşmağa çalışmayın. Aslında ayrılan çiftin arasında tutku var ise, ilişkilerdeki büyük sorunlar kendi kendilerine çözülürler, fakat tutku yok ise, en küçük ve basit sorunlar bile aşılamaz.

Bu duygusal olarak yoğun, kısa buluşmayı olumlu bir şekilde atlatabilirseniz, bunun ilişkinizin neden bittiğine dair yapacağınız iki saatlik bir konuşmadan daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Beden Dili ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Y. Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, bu durumdaki genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler. Tavsiye ederiz.

ask-eski-sevgili-kombo

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − eight =