Pages Menu
Categories Menu

Yazan - on Nis 8, 2013 / Aşk | 0 comments

NLP ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

NLP ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

NLP ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Nalan sevgilisinden ayrıldıktan sonra, önce ayrılık sebepleri üzerine düşünmeğe başladı. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak istiyordu.

‘Eski Sevgili’si ile zaman zaman atıştıkları oluyordu. Bazen kıskançlık, bazen gidilecek yer konusunda anlaşmazlık, bazen birinin arkadaşından hoşlanmamak sıradan küçük krizlere sebep oluyordu. Ama şimdi ayrılmışlardı ve Nalan bu farkı algılamakta zorlanıyordu.

uyumEski Sevgili ile Uyumu Yakalamak

Nalan’ın arkadaşı Sema, ona tekrar eski sevgilisinin hoşlandığı ve aşık olduğu kişi olmasını önerdi. Ayrılık Acısından Kurtulmak için okuduğu “Sözel Olmayan İletişim” ve “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” adlı e-kitapları okuyarak nasıl yararlandığını anlattı.

Birlikte eski günleri düşünmeğe başladılar. Hangi elbiseyi giyiyordu, saç şekli nasıldı? Nasıl bir makyaj yapıyordu? Konuşurken ses tonu nasıldı? Sevgilisi hangi tür Beden Dili işaretlerinden hoşlanıyordu? Sevgilisi ne tür konuşmalardan hoşlanıyordu? Birlikte nerelere gidip eğleniyorlardı. Bazı fotoğraflara da bakarak Nalan’ın o aşk günlerindeki kişiliğini tekrar giyinmesini sağladılar. Nalan, ‘Eski Sevgili’si ile uyumu yakalamak için, ‘Eski Sevgili‘sinin aşık olduğu Nalan’ı kendisine modelledi.

NLP’yi Algılamak

Bir başka gün, Nalan ile Sema tekrar bir araya geldi. Nalan tekrar sevgilisi ile buluştuğunda, ‘Ne tür sözler söylemeli’, ‘Ne tür Ses Tonu ve Beden Dili özellikleri sergilemeli’ gibi konular üzerinde çalıştılar. Nalan ‘Görsel’ bir insandı, sevgilisi ise ‘İşitsel’ biri idi. Dolayısıyla Nalan için mutluluğu oluşturan sebeplerden biri güzel giyinmek olduğu halde, sevgilisi için mutluluğu oluşturan sebep güzel konuşmak idi. Sema ile bu konular üzerinde durdukça, ayrılık ile ilgili önemli bir konunun daha farkına varmış oldular. Birlikte Nalan’ın sevgilisinin konuşurken en çok kullandığı kelimeler, cümleler ve deyişler üzerine odaklandılar. Nalan buluştuklarında ilk konuşacağı sözcükleri belirlerken bunlardan yararlandı.

Dış görünüşüne dikkat etmek için kendisine Kadıköy Çarşısı’ndan bazı giyisiler satın aldı. Sema’nın deyişiyle ‘kendini ihmal ettiği’ şeklinde yorumlanacak bir dış görünüş sergilemekten kaçınmak zorundaydı. Fiziksel ve cinsel cazibesini arttırmalıydı. Başkalarına değil, kendi ilişkisine odaklanmak zorundaydı.

Olumlu Bir Aşk Hikayesi Yaratmak

Nalan geçmişi kendi avantajı doğrultusunda kullanmağa karar verdi. Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak için en mutlu oldukları anları günlüğüne not almağa başladı. Bu anlarda Konuşulan Sözleri, nasıl bir Ses Tonu sergilediklerini, birbirlerine dokunduklarında hissettikleri heyecanları yeniden hatırladı. Eski günlerden kendisi için olumlu bir Aşk Hikâyesi yarattı. Bir hafta sonra Nalan ‘Eski Sevgili’si ile yeniden buluştu. Konuşurlarken sevgilisinin seçtiği sözcükleri dikkatle dinledi. Aynı sözcükleri kullanarak onunla konuştu. Böylece onu sözel düzeyde aynalamış oldu. Ona empati ile yaklaştı. Onun duygularını hissettiğini ona gösterdi.

Aynı zamanda eski sevgilisinin hala kendisiyle ilgilenip ilgilenmediğini, saygı gösterip göstermediğini keşfetmeğe çalıştı.

Nalan ve ‘Eski Sevgili’si, Sema ve diğer arkadaşlarıyla buluşmağa gittiler. Fenerbahçe Parkı’nda deniz manzaralı bir kafede bir şeyler yiyip içtiler. Böylece fevri davranışlar göstermekten kaçındılar.

Nalan hala onu düşündüğünü gösterecek şekilde davrandı. ‘Eski Sevgili’si de ona karşı hâlâ sevgi duyduğunu gösterecek söz ve davranışlar sergiledi.

Haftaya tekrar buluşmağa karar verdiler. Sema’nın Nalan’a önerdiği “Beden Dili” e-kitabındaki öneriler ile “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” adlı e-kitaptaki öneriler işe yaramış görünüyordu.

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 5 =